AN SCOLAR 2017-2018


DIRECTIUNEA



CARCU ANCA MARIANA - director
PAVELEA ADRIAN - director adjunct
BERCENI CAMELIA - coordonator de proiecte si programe



PERSONAL DIDACTIC SI DIDACTIC AUXILIAR


Catedra de limba si literatura romana

Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Bosbiciu Nicolae Limba romana-Limba franceza Definitivat
2. Chira Daniela Limba romana-Limba franceza I
3. Filimon Bogdana Limba română - Religie I
4. Harapașcu Sofia Limba română II
5. Sermeșan Gabriela Limba română-Religie I
6. Suciu Cristina Limba română II


Catedra de limbi moderne


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
6. Costea Simona Limba engleză - Limba franceză I
4. Burduhos Corina Limba engleză - Limba română I
2. Cira Speranța Limba engleză - Limba română I
5. Berceni Camelia Limba engleză - Limba română I
7. Moldovan Cristina Limba franceză I
8. Ros Adriana Limba franceză I
3. Pop-Morozan Ioana Limba franceză Def.
1. Sacalean Alina Limba germană Debutant


Catedra de matematica


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Burcezan Radu Dorin Matematică I
2. Cârcu Anca Mariana Matematică I
3. Ioviță Edith Matematică I
4. Romocea Mariana Matematică I
5. Urs Mihaela Matematică I


Catedra de fizica-informatica


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Haitonic Ana Fizică I
2. Haitonic Ioan Fizică I
3. Marian Monica Fizică I
4. Lazăr Marius Gabriel Informatică-fizică I
5. Strugar Simion Informatică-fizică I
5. Lazăr Ludovica Informatică-Matematică I


Catedra de biologie-chimie


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Vîju Steluța Chimie I
2. Moldovan Vasile Chimie- fizică I
3. Catarig Simona Ildico Biologie I
4. Șchiopu Elisabeta Biologie II


Catedra de socio-umane


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Coc Dorel Alexandru Filosofie I
1. Coman Samuel Filosofie II
2. Suciu Sorin Istorie I
3. Vaida Floare Istorie I
4. Suciu Mircea Istorie II
5. Pop Ioana Veronica Economie II
6. Paula Burdeți Geografie I
7. Ficior Iulia Geografie I
8. Pop Maria Emanuela Religie ortodoxă I
9. Calugaru Ioana Floarea Consilier școlar I


Catedra de arte-sport


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Urs Ioan Arte plastice II
2. Comes Dariu Muzică I
3. Ani I. Ioan Edicație fizică I
4. Buzila Nicolae Edicație fizică I
5. Muresan George Edicație fizică I


Catedra invatatoarelor


Nr. Numele și prenumele Specializarea Gradul didactic
1. Rebrean Livia prof. inv. primar I
2. Martin Carmen prof. inv. primar I
4. Pop Laura Aurora prof. inv. primar I
4. Crișan Delia prof. inv. primar I


Personal didactic auxiliar


Nr. Numele și prenumele Specializarea
1. Ciuta Ioan Călin Informatician
2. Tămaș Dorina Ana Secretar șef
3. Tomi Voichița Contabil șef
4. Rus Rodica Bibliotecar
5. Irimieș Vasile Laborant
6. Ilovan Lăcrimioara Secretar-Contabil
7. Roș George Marian Administrator

Personal nedidactic


Nr. Numele și prenumele Functia
1. Catiul Traian Muncitor calificat
2. Hantiu Traian Muncitor calificat
3. Spaller Carmen Ingrijitor
4. Figan Marcel Ingrijitor
5. Chis Veniamina Ingrijitor
6. Hordoan Saveta Ingrijitor
7. Paltinean Liliana Ingrijitor
8. Spermezan Teodor Ingrijitor
9. Singeorzan Maria Ingrijitor
9. Lacatus Lenuta Ingrijitor
10. Bodiu Saveta Ingrijitor